Zaniżone odszkodowanie – uzyskaj dopłatę za naprawę pojazdu do 3 lat po szkodzie.

Odszkodowanie z OC sprawcy za szkodę częściową na pojeździe otrzymuje się na podstawie decyzji i kosztorysu ubezpieczyciela. Jednak osobom poszkodowanym może przysługiwać dopłata do odszkodowania, jeżeli uważają jego wartość za zaniżoną przez TU. Realizowane jest to na podstawie cesji wierzytelności, jeżeli od momentu wystąpienia szkody nie minęły trzy lata.

Kiedy należna jest dopłata do odszkodowania?

Do zaniżenia odszkodowania na naprawę auta prowadzą zazwyczaj nieprawidłowości w kosztorysach. Kalkulacja szkody wykonywana jest na podstawie cen zamienników części oraz po potrąceniu ich amortyzacji. Zakłady ubezpieczeniowe zaniżają również wartość uszkodzonego pojazdu oraz uśredniają stawki robocizny. Występują także problemy ze zwrotem kosztów pojazdu zastępczego. Dopłata do odszkodowań jest konieczna również dlatego, że jego wartość pomniejszana jest o podatek VAT.

Dopłata do odszkodowania Rybnik – w jaki sposób  może zostać uzyskana?

Wykup odszkodowań przez kancelarię może przynieść bardzo wiele korzyści. Klient nie ryzykuje żadnymi kosztami, ponieważ analiza sprawy jest bezpłatna, nawet jeżeli umowa nie zostanie ostatecznie podpisana. Oferta wykupu jest bardzo atrakcyjna, a Klient może liczyć na natychmiastową wypłatę oraz wygodną i kompleksową obsługę on-line. Dopłata do odszkodowania może zostać uzyskana szybko i prosto, jednak sam proces wymaga wiedzy i doświdzenia. W tym celu należy przesłać kosztorys szkody oraz decyzję o wypłacie do analizy. Jeżeli poszkodowany nie jest w posiadaniu kosztorysu, wystarczy dostarczyć numer szkody. Prawnicy kancelariaciti.pl uzyskają niezbędne dokumenty od towarzystwa ubezpieczeniowego.