Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Kolizje drogowe bardzo często mają miejsce w wyniku wymuszenia pierwszeństwa. Dzięki obowiązkowym składkom OC każdego właściciela pojazdu, można się w takiej sytuacji ubiegać o odszkodowanie po wypadku. Jak wszcząć tę procedurę?

Ustalenie okoliczności i sprawcy zdarzenia

Podstawą dochodzenia odszkodowań w wyniku kolizji jest ustalenie sprawcy wypadku. Tylko w ten sposób poszkodowany może ubiegać się o należne rekompensaty z jego polisy ubezpieczeniowej. Na miejscu zdarzenia kierowcy decydują, czy należy wezwać Policję celem ustalenia sprawcy, czy też korzystniej podpisać oświadczenie, w którym sprawca sam przyzna się do wymuszenia pierwszeństwa. Poprawnie spisany dokument jest wystarczający, aby towarzystwo ubezpieczeniowe przyjęło odpowiedzialność i wypłaciło należne odszkodowanie po wypadku. Wezwanie Policji może skończyć się mandatem i punktami karnymi, jednak często jest konieczne, gdy żadna ze stron nie przyznaje się do winy.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

Wiele kolizji drogowych wydarza się poprzez wymuszenie pierwszeństwa na drodze, a wina jest na tyle ewidentna, że sprawca bez problemu podpisuje oświadczenie. W każdym przypadku ubezpieczyciel zażąda potwierdzenia okoliczności przez sprawcę. Odmowa przyjęcia odpowiedzialności nie skutkuje utratą prawa do odszkodowania po wypadku, jednak może przysporzyć wiele problemów. W takcie postępowania wyjaśniającego poszkodowany niekiedy otrzymuje zarzut przyczynienia, a tym samym niższe odszkodowanie.

Odwołanie oświadczenia woli – uzyskaj pomoc – Rybnik i okolice

Wiele osób nie zgadza się z decyzją ubezpieczyciela i zastanawia się, jak złożyć odwołanie. Poszukuje informacji w Internecie. „Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie“ to jedno z popularniejszych zapytań wprowadzanych do wyszukiwarek. W tej sytuacji przydatna może okazać się pomoc, jaką oferuje kancelaria odszkodowawcza w Rybniku. Na stronie http://kancelariaciti.pl/ udostępniamy porady dotyczące dochodzenia odszkodowań po wypadkach drogowych. Poszkodowani nie posiadając doświadczenia w pisaniu wniosków do ubezpieczyciela, często przystają na zbyt niskie i niesprawiedliwe kwoty, na które nie powinni się godzić. W postępowaniu sądowym to pozwany musi udowodnić, że pierwotnie złożone oświadczenie zawiera wady umożliwiające jego uchylenie.