Czy wezwać policję po stłuczce?

Kierowca będący uczestnikiem kolizji staje przed dylematem: wezwać policję czy nie? W wielu przypadkach wystarczy spisać oświadczenie, żeby skutecznie zgłosić szkodę z tytułu polisy OC sprawcy. Są jednak sytuacje, w których wezwanie policji jest obowiązkowe albo w których może się ono okazać pomoce w ubieganiu się o  odszkodowanie po wypadku.

Czy wzywać policję po stłuczce?

Sposób postępowania w przypadku kolizji na drodze w znacznym stopniu zależy od rodzaju uszkodzeń i poniesionych obrażeń. Jeśli w wyniku stłuczki nikt nie ucierpiał, a strony są zgodne co do przebiegu wydarzeń, nie ma obowiązku zawiadomienia policji. Istnieją jednak sytuacje, w których prawo nakazuje wezwanie funkcjonariuszy. Po policję należy zadzwonić, jeśli którykolwiek z uczestników odniósł obrażenia fizyczne, jeśli na miejsce wzywana była karetka lub straż pożarna, jeśli winny zbiegł z miejsca zdarzenia lub był pod wpływem alkoholu, jeśli sprawca nie posiada prawa jazdy lub ważnej polisy OC.

Odszkodowanie po wypadku – Rybnik i okolice.

Zastanawiając się, czy wzywać policję po stłuczce, warto rozważyć także inne kwestie. W razie kolizji zawsze mamy prawo skorzystać z pomocy funkcjonariuszy – ta może okazać się nieodzowna, jeśli sprawca nie przyznaje się do winy lub nie potwierdza naszej wersji wydarzeń. Jeśli mamy wątpliwości, co do poniesionych szkód lub obawiamy się, że sprawca będzie chciał uniknąć odpowiedzialności, lepiej zaalarmować policję i uniknąć przykrych konsekwencji. Odwołanie oświadczenia woli może znacznie wydłużyć dochodzenie odszkodowań. Kancelaria odszkodowawcza w Rybniku oferuje pomoc w trudnych sprawach, kiedy ubezpieczyciel zwleka z wypłatą odszkodowania po wypadku. Poszkodowani mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji w razie wątpliwości, co do procedury likwidacji szkody.