Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Osoby poszkodowane w wypadkach i zdarzeniach komunikacyjnych nie zawsze są zadowolone z wysokości wypłaconego odszkodowania. Niestety, na porządku dziennym jest zaniżanie przez firmy ubezpieczeniowe wartości kwot wypłacanych z polis OC sprawców. Co może zrobić osoba pokrzywdzona, która nie jest zadowolona z przyznanej jej kwoty? Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Dopłata do odszkodowania – komu przysługuje?

Najistotniejszym warunkiem umożliwiającym uzyskanie wyższej kwoty jest fakt, że od wystąpienia szkody nie może minąć więcej niż trzy lata. Osoba chcąca uzyskać dopłatę do odszkodowania musi posiadać do tego wszelkie prawa. Co ważne, nawet osoby które nie są już właścicielami pojazdu mogą starać się o dopłatę. Ważne, by były nimi w momencie wystąpienia szkody, a naprawa nie przebiegała w formie bezgotówkowej, ani na podstawie faktur.

Sprawdź, jak uzyskać wyższe odszkodowanie – Rybnik i okolice.

Najprostszym sposobem na podwyższenie otrzymanej kwoty jest sprzedaż praw do wierzytelności firmie kancelariaciti.pl, specjalizującej się w zakresie spraw dotyczących dochodzenia odszkodowań. Sprzedaż praw do odszkodowania jest prosta i szybka. Wystarczy przedstawić kosztorys i wycenę ubezpieczyciela, by otrzymać od kancelarii w Rybniku ofertę ceny, za jaką jest ona skłonna odkupić szkodę. Po zaakceptowaniu warunków przez poszkodowanego, zostają podpisane odpowiednie dokumenty, a prawa do odszkodowania trwale zmieniają właściciela.

Cesja wierzytelności – korzyści dla poszkodowanego.

Sprzedaż praw do szkody pozwala oszczędzić wiele nerwów i pieniędzy. Dochodzenie odszkodowań w sądzie wymaga wiele czasu i nie zawsze jest skuteczne. Sposób ten pozwala uzyskać dodatkową sumę pieniędzy szybko i łatwo, bez konieczności toczenia długich i żmudnych bojów z ubezpieczycielem. Plusem dopłaty do odszkodowania jest fakt, że nawet szkody dość stare mogą zostać sprzedane, jeśli od wypadku nie upłynęło więcej niż trzy lata.