Jak sprzedać auto po szkodzie?

Każdemu może zdarzyć się wypadek komunikacyjny, po którym pozostaje nam uszkodzone auto. Taki samochód można sprzedać, jednak należy pamiętać o dopełnieniu kilku istotnych formalności, które nic nas nie kosztują i nie zajmują dużo czasu, a potrafią uchronić przed nieprzyjemnościami.

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Jeśli samochód jest uszkodzony jedynie częściowo, wówczas z pewnością znajdzie się szybko na niego kupiec. Pojazd może szybko zostać przerejestrowany na nowego właściciela, który również przejmie lub wykupi nowe ubezpieczenie OC. Jeśli jednak samochód jest mocno uszkodzony, wówczas należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu umowy sprzedaży, w której koniecznie muszą się znaleźć takie informacje jak: informacje o przedmiocie umowy, stopniu uszkodzenia oraz dane obu stron, ale również data i godzina sprzedaży, opis występujących usterek, konkretny stan licznika oraz informacje o wypadkowości auta.
Następnie po sprzedaży należy udać się do starostwa i zgłosić ten fakt władzom urzędu w przeciągu maksymalnie 30 dni. Musimy również powiadomić ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu w terminie 14 dni.

Odszkodowanie po wypadku – uzyskaj pomoc w Rybniku

Znacznie większy problem ze sprzedażą pojazdu będą miały te osoby, którym ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą oraz znacznie zawyżył wartość wraku. Jak sprzedać auto po szkodzie, gdy ubezpieczyciel zawyżył wartość wraku? Ubezpieczyciel może przejmować i zbywać przedmioty w związku z wykonaniem umowy ubezpieczenia na zasadzie dobrowolności. Towarzystwo może wystawić pojazd na specjalistycznej platformie internetowej. Nie zawsze jednak pomaga poszkodowanym z zagospodarowaniu wraku. Wówczas odszkodowanie po wypadku, które pokryje rzeczywiście poniesione straty,  można uzyskać kierując swoje kroki do firm specjalizujących się w prawie gospodarczym i ubezpieczeniowym, np. takich jak: http://kancelariaciti.pl/. Kancelaria odszkodowawcza w Rybniku to doświadczony specjalista w branży, który zawsze chętnie pomoże klientom w każdej sprawie.