Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Często się zdarza, że wskutek wypadku komunikacyjnego nie jesteśmy w stanie nadal korzystać ze swojego samochodu. Wiele osób zadaje sobie wówczas pytanie – kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy? Oto sytuacje, które umożliwiają to rozwiązanie.

Z OC sprawcy

Jeśli to Ty jesteś osobą poszkodowaną, masz szansę uzyskać auto zastępcze na podstawie polisy OC sprawcy. Wystarczy zwrócić się do ubezpieczyciela osoby winnej wypadku po pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Należy złożyć wniosek o wypożyczenie pojazdu, bądź też zwrócenie kosztów najmu. To rozwiązanie jest możliwe do czasu naprawy Twojego auta, a w przypadku szkody całkowitej do dnia wypłaty odszkodowania, a niekiedy zakupu nowego samochodu.

Z polisy AC

Jeśli posiadasz AC, również z tej strony możesz się spodziewać pomocy. Z reguły warunki OWU takiego ubezpieczenia umożliwiają dochodzenie odszkodowań z tytułu najmu auta zastępczego. Pamiętaj jednak, że pojazd z tej polisy przysługuje jedynie na okres ok. 3-4 dni i zazwyczaj trzeba skorzystać z usług wypożyczalni, która jest polecana przez ubezpieczyciela. W innym wypadku możesz nie odzyskać wszystkich poniesionych kosztów.

Z gwarancji dealera

Z tej opcji możesz skorzystać w ściśle określonych warunkach. Kiedy przysługuje pojazd zastępczy? Samochód musi być jeszcze na gwarancji i całkowicie niesprawny,  warsztat przekroczył czas potrzebny na naprawę.  Jeżeli jednak wina za usterki leży po Twojej stronie, nie będziesz mieć możliwości skorzystania z tego rozwiązania.

Wypożyczalnia aut Rybnik

Jednak w przypadku, kiedy dochodzenie odszkodowań się przedłuża, warto zwrócić się do specjalistów, na przykład kancelariaciti.pl. Firma odszkodowawcza z Rybnika współpracuje z wypożyczalnią aut. Udziela kompleksowej pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Wówczas masz pewność właściwego poprowadzenia sprawy.