Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

W przypadku zdarzeń drogowych każda osoba poszkodowana może skorzystać z obowiązkowej polisy OC sprawcy wypadku. Warto wiedzieć w tej sytuacji, jakie dokumenty do ubezpieczalni przygotować w zależności od doznanych szkód?

Continue reading

Pomoc po stłuczce – gdzie ją znajdę?

Stłuczka to często dopiero początek problemów. Wielu poszkodowanych w kolizji lub wypadku drogowym mimo ważnego ubezpieczenia ma problem z wyegzekwowaniem odszkodowania po wypadku. Ubezpieczalnie zalegają z wypłatą rekompensaty lub zaniżają jej wysokość. Pomoc po stłuczce – gdzie ją znajdę?

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Stres związany z kolizją drogową może być tak silny, że nasze zachowanie przestanie być racjonalne. Wiele osób nie ma pewności, co zrobić po kolizji i jak prawidłowo się zachować. Przede wszystkim należy wykazać się opanowaniem. Zbędne nerwy nie pomogą nam rozwiązać sprawy.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Każdemu może zdarzyć się wypadek komunikacyjny, po którym pozostaje nam uszkodzone auto. Taki samochód można sprzedać, jednak należy pamiętać o dopełnieniu kilku istotnych formalności, które nic nas nie kosztują i nie zajmują dużo czasu, a potrafią uchronić przed nieprzyjemnościami.

Continue reading

Czemu ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania?

Okazuje się, że nie każdy ubezpieczyciel chętnie i szybko wypłaca należne odszkodowanie osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym lub kolizji drogowej. Czemu ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania i co można zrobić, aby otrzymać swoją należność?

Continue reading