Pojazd zastępczy z OC sprawcy Rybnik – jak ustalić rzeczywisty czas naprawy?

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia niekoniecznie z naszej winy. Warto wiedzieć, czego możemy żądać od ubezpieczyciela w momencie, kiedy zostaliśmy poszkodowani. W ramach przysługujących nam praw możemy otrzymać pojazd zastępczy z OC sprawcy. Za jaki okres przysługuje zwrot kosztów najmu?

Pojazd zastępczy z OC sprawcy – konieczny czas naprawy.

Sąd Najwyższy wydał uchwałę dotyczącą okresu najmu samochodu przy częściowej szkodzie naszego pojazdu, na którą możemy się swobodnie powoływać rozmawiając z ubezpieczycielem. Mówi ona dokładnie, iż „poszkodowany może żądać od zakładu ubezpieczeń zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, poniesionych w okresie naprawy samochodu”. Oznacza to, iż ubezpieczyciel sprawcy wypadku musi zwrócić nam środki poniesione na wynajem auta zastępczego z OC sprawcy za okres koniecznej naprawy. Obejmuje on czas bezpośrednio przypadający na zgłoszenie ubezpieczycielowi szkody, czynności likwidacyjne samodzielnie prowadzone przez ubezpieczyciela, w tym okres oczekiwania przez poszkodowanego na otrzymanie kosztorysu, jego akceptację przez zakład naprawczy, oczekiwanie na zamówione części zamienne, możliwości organizacyjne zakładu naprawczego czy wreszcie czas konieczny do przeprowadzenia dodatkowych badań technicznych.

Bezgotówkowy wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy – Rybnik i okolice.

Można na własną rękę udać się do wypożyczalni samochodów i podając numer szkody, a także numer polisy sprawcy wypożyczyć niezbędne auto. Należy jedynie zadbać o to, aby cena najmu odpowiadała przeciętnym cenom w regionie. Nie musisz martwić się o formalności, ponieważ wypożyczalnia w Rybniku w Twoim imieniu rozliczy się bezpośrednio z ubezpieczycielem. Dowiedz się więcej: http://kancelariaciti.pl/samochod-zastepczy/auto-zastepcze-z-oc-sprawcy/. Można także żądać od ubezpieczyciela, aby to on zapewnił nam pojazd zastępczy z OC sprawcy do momentu, aż nasze auto zostanie naprawione.