Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków. Część z nich kończy się poważnym uszkodzeniem pojazdów, które brały w nim udział. Konieczne jest ich odholowanie. I tutaj rodzi się pytanie — kto płaci za holowanie po szkodzie?

Odszkodowanie po wypadku – pomoc kancelarii w Rybniku.

Odpowiedź na pytanie, kto płaci za holowanie po szkodzie, zależy od kilku czynników. Sprawa jest prosta w przypadku, gdy odpowiedzialność za szkody ponosi inny kierowca. Poszkodowany ma prawo ubiegać się o pokrycie kosztów z polisy OC sprawcy. Ubezpieczyciel dba jednak o to, aby odszkodowanie po wypadku było jak najniższe, więc zdarzają się sytuacje, że nie chce pokryć całości kosztów transportu. Możemy próbować sami walczyć o nasze prawa, ale warto powierzyć tę sprawę zawodowcom, w tym skorzystać z ofert takich firm jak kancelariaciti.pl w Rybniku.

Holowanie na koszt ubezpieczyciela sprawcy.

Aby otrzymać zwrot kosztów, trzeba udokumentować szkodę. Musimy posiadać status poszkodowanego, co winno wynikać z oświadczenia sprawcy w przypadku kolizji lub notatki  policyjnej, jeśli uczestniczyliśmy w wypadku. Następnie należy zwrócić się do ubezpieczyciela sprawcy, który ma obowiązek zrekompensować szkody. Podsumowując, osoba poszkodowana ma prawo do zwrotu kosztów holowania. Kwestia kto płaci za holowanie po szkodzie, jest jednoznaczna. Ubezpieczyciel  sprawcy wypadku ma obowiązek ponieść koszty transportu.