Dopłata do odszkodowania

Każdemu z pewnością zdarzyła się kiedyś kolizja drogowa. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowanie po wypadku z polisy OC sprawcy, jednak bardzo często są to kwoty nieadekwatne do poniesionej szkody. Dopłata do odszkodowania – jak ją uzyskać?

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

Odszkodowanie po wypadku najczęściej jest zaniżane przez TU, jednak istnieje sposób, aby uzyskać wyższą kwotę. Dopłata do odszkodowania to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szybko potrzebuje gotówki i nie ma ochoty prowadzić długich procesów sądowych. Wystarczy zatem przenieść prawo do wierzytelności na firmę, która przejmie od poszkodowanego roszczenie z tytułu szkody i będzie dochodzić go we własnym imieniu. Wyższe odszkodowanie po wypadku zapewni kancelariaciti.pl z Rybnika, która pomoże w problemowej sytuacji i wypłaci umówioną sumę pieniędzy, a następnie sama zajmie się dochodzeniem należnych praw od ubezpieczyciela lub przed sądem.

Dopłata do odszkodowania Rybnik – jakie warunki trzeba spełnić?

Dopłata do odszkodowania może zostać uzyskana przez poszkodowanego z Rybnika lub okolic, jednak musi on spełniać określone warunki:

  • posiadać prawo do odszkodowania z OC sprawcy,
  • ponieść szkodę częściową na pojeździe,
  • od szkody nie minęły  trzy lata,
  • nie została przeprowadzona naprawa bezgotówkowa ani na podstawie faktur.

Wówczas możesz sprzedać prawo do odszkodowania po wypadku podpisując cesję wierzytelności.