Co zrobić po kolizji?

Stres związany z kolizją drogową może być tak silny, że nasze zachowanie przestanie być racjonalne. Wiele osób nie ma pewności, co zrobić po kolizji i jak prawidłowo się zachować. Przede wszystkim należy wykazać się opanowaniem. Zbędne nerwy nie pomogą nam rozwiązać sprawy.

Kolizja czy wypadek

Zanim zdecydujesz, co zrobić po kolizji, musisz ocenić czy była to niegroźna stłuczka, czy też wypadek. Wiele osób ma z tym problemy. Jeśli co najmniej jeden z uczestników zdarzenia poniósł śmierć lub doznał obrażeń ciała lub rozstroju zdrowia na okres powyżej 7 dni, wówczas mówimy o wypadku i musimy wezwać Policję. Kolizja natomiast dotyczy uszkodzenia pojazdów. Jeśli sprawca poczuwa się do winy, to wystarczy spisać stosowne oświadczenie. Jak je napisać, dowiesz się na stronie: http://kancelariaciti.pl/.

Co zrobić po kolizji?

Jeśli nasz samochód tamuje ruch, powinniśmy przestawić go w bezpieczne miejsce, np. na pobocze. Oczywiście jest to wskazane wyłącznie w sytuacji, gdy pojazd jest sprawny, a zmiana jego położenie nie zatrze kluczowych śladów. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy któryś z uczestników nie został ranny, a także zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Nie zapomnij również o zrobieniu zdjęć oraz świadkach, bo to oni pomogą wskazać, kto jest sprawcą zdarzenia. Podstawowym wymogiem w przypadku kolizji jest uzyskanie oświadczenia sprawcy zawierającego dane personalne, dane właściciela pojazdu, a także informacji dotyczących ubezpieczenia OC, jak numer polisy i nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego. Powyższe dowody są z reguły wystarczające, aby skutecznie ubiegać się o odszkodowanie po wypadku.

Pomoc kancelarii odszkodowawczej – Rybnik i okolice

Odszkodowania po wypadku lub kolizji naliczane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Po zdarzeniu drogowym musimy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Możesz również skorzystać z usług prawnika. Profesjonalna kancelaria odszkodowawcza w Rybniku pomoże Ci nie tylko w holowaniu samochodu z miejsca zdarzenia, ale również wywalczy dla Ciebie wysokie odszkodowanie po wypadku.